Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NOVINKY

arr312.2.2018 - ČINKA KOVOVÁ APORTOVACÍAportovací kovové činky ve třech velikostech, respektive ve třech hmotnostech dle velikosti vašeho...

13. 08. 2017

JAKÉHO VĚKU SE DOŽIJE MŮJ PES

Nejstarší psi na světě se údajně dožili 34 let, odborná literatura také někdy uvádí 29 a 27 let. Ale to jsou naprosto ojedinělé výjimky. Pokud budeme tuto otázku posuzovat z hlediska jednotlivých plemen, lze se orientovat dle určitých vysledovaných zákonitostí. Často jen sedmi let se dožívají dogy, osmi až deseti  boxeři, bernardýni a novofundlanďáci. Ke psům s průměrnou délkou života kolem 12 let patří dalmatini, pudli, bernští salašničtí psi, jorkšírští teriéři. Majitelé kolií, německých ovčáků, špiců a mopsů mohou očekávat, že se jejich miláčkové dožijí věku zhruba 14 let. Šestnáct let, tedy dvakrát déle než dogy, často žijí bobtailové, knírači, čauové, kokři, pekinézové a čivavy.A přímo rekordmany v tomto ohledu jsou setři, maltézáčkové a lhasa apso, dožívající se až 20 let.